فروش بلوکی بیمه البرز

احسان مرادی

تحلیلگر بازار سرمایه
مدیر بخش ها
عضویت VIP
#1
بلوک ۱۷.۳۴ درصدی سهام شرکت بیمه البرز و بلوک ۱۸.۸۴ درصدی سهام بیمه آسیا هم که به ترتیب در ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه امسال توسط سازمان خصوصی سازی در بورس اوراق بهادار عرضه شدند و خریدار نداشتند، باز هم روانه میز فروش بورس شوند.

در این راستا قرار است بلوک ۱۷.۳۴ درصدی سهام بیمه البرز شامل ۶۹۳ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۷۷۷ سهم و بلوک ۱۸.۸۴ درصدی سهام بیمه آسیا شامل ۴۳۳ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۸۴۱ سهم نیز در روز ۱۲ اسفندماه امسال دوباره در بورس اوراق بهادار عرضه شوند.

افزون بر این، قیمت پایه تعیین شده برای هر سهم بیمه البرز برای این عرضه، قیمت تابلوی بورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) به اضافه ۲۰ درصد به شرط آن که از مبلغ ۱۲۷۵ ریال کمتر نباشد، اعلام و سپرده شرکت در واگذاری این میزان سهام نیز که به وکالت از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی عرضه می‌شود، ۲۶ میلیارد و ۵۳۲ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۲۲۱ ریال تعیین شده است.

همچنین قرار است بلوک ۱۸.۸۴ درصدی سهام بیمه آسیا به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) به اضافه ۲۰ درصد به شرط آن که از مبلغ ۱۹۲۰ ریال کمتر نباشد در این روز در بورس عرضه شود که سپرده شرکت در واگذاری این میزان سهام نیز ۲۴ میلیارد و ۹۶۳ میلیون و ۷۱۵ هزار و ۶۴۲ ریال تعیین شده است.
 
loading...

مطالب مرتبط