تحلیل بازار بورس مورخ 10/13

الهام سلوکی

سهامدار تایید شده
مدیر بخش ها
عضویت VIP
#1
بازار امروز مورخ 1396/12/13 را در حالی آغاز میکنیم که روز گذشته شاخص‌کل با سقوط 573 واحدی خود به سطح 97388 واحدی رسید و ارزش معاملات در محدوده 150میلیارد تومان ثبت گردید. شاخص‌کل(هم‌وزن) نیز بر خلاف جریان بازار صعود 43 واحدی را ثبت کرد.

در بازار امروز همچنان انتظار داریم که شاهد افزایش قدرت عرضه‌ها باشیم که در روزهای گذشته درباره دلایل این حجم از عرضه و ریسک‌های بازار مطالب زیادی را مطرح کردیم و همچنان انتظار داریم شاهد افزایش نوسانات منفی در گروه‌های فلزات اساسی و پالایشی و شیمیایی باشیم.

این در حالیست که نوسانات منفی در نمادهای این گروه‌ها باعث حرکت جریان نقدینگی به سمت نمادهای کوچک در بازار و خصوصا" نمادهای گروه خودرو با قدرت جذب نقدینگی بالا است.

در خبرها شنیدیم که امروز شاهد برگزاری مجمع بانک مرکزی با حضور رئیس جمهور هستیم که شایعاتی مبنی بر تغییر ریاست این بانک در این روزها بگوش میرسد.
انتقادهای شدید منتقدین به نوع مدیریت بانک مرکزی در بازار ارز با توجه به افزایش قیمت دلار و عدم کنترل صحیح این بانک بابت نرخ دلار در بازار ارز باعث بروز اینچنین شایعات گردید که حال باید در انتظار نتیجه آن باشیم.

شایعاتی مبنی بر تغییرات در سازمان بورس هم شنیده میشود که مطمئنا" در صورت تحقق هر کدام از این شایعات باید در انتظار نوسانات قیمت در بازارها باشیم.

در دنیای سیاست در یکی دو روز آینده باید در انتظار سفر وزیر خارجه فرانسه به کشورمان و نتایج این سفر باشیم که این سفر با توجه به وعده سفر رئیس جمهور فرانسه و همینطور شایعاتی در مورد گفتگوهای مقامات ایرانی و اروپائی بر سر مسائل دفاعی کشورمان از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است که تقارن این مسائل با سفر نتانیاهو به آمریکا و گفتگو با رئیس جمهور این کشور طبق گفته نخست وزیر اسرائیل در رابطه با ایران میتواند باعث رشد ریسک سیاسی در بازار گردد.

در بازار ارز تهران همچنان شاهد مقاومت دلار بابت کاهش قیمت هستیم.

این در حالیست که قیمت دلار در شهرهای مرزی کشورهای همسایه کاهش مناسبی داشته است و امروز باید منتظر رفتار دلار در بازار ارز تهران با توجه به حضور رئیس جمهور در بانک مرکزی باشیم،

این در حالیست که صحبتهائی مبنی بر فروش دلار مجتمع‌های پتروشیمی این روزها بگوش میرسد که در روزهای گذشته راجع به آن مطالبی عنوان گردید.

SAHAMDARHA@
 
loading...

مطالب مرتبط