سیاست یک بام و دو هوا در خصوص نمادهای بورس

سعید محمد

سهامدار تایید شده
عضویت VIP
#1
🖋 سیاست یک بام و دو هوا در خصوص نمادهای بورس

تنها یک تصمیم و نامه ای چهار خطی کافی بود تا آخرین تیر ترکش در قلب برند معروف و بین المللی کشور وارد شود. خبر خیلی تلخ بود شرکت معظم پلی اکریل و شرکت شمواد از بورس اخراج و به بازار پایه منتقل شدند.
وقتی شعار سال توسط مقام معظم رهبری با مفهوم لزوم حمایت از تولید کننده داخلی و اشتغال نام گرفت و هنگامیکه بر اساس تلاش های نماینده محترم اصفهان و متعاقب آن رویکرد دولت محترم در توجه به شرکت پلی اکریل و تخصیص وجوه میلیاردی، روزنه های امید را در دل ارکان شرکت و سهامداران روشن نمود و در آستانه سود سازی شرکت، متاسفانه اقدامی حیرت آور زحمات همه را یکجا بر باد داد.

روی سخن با مدیران سازمان محترم بورس است و سوالات ذیل در اذهان فعالین بورسی شکل گرفته است:

- آیا این اقدام در راستای حمایت از تولید کننده داخلی و مطابق فرمایش رهبری است و آیا این تصمیم به سود شرکت است ؟

- چرا این انتقال قبل از افزایش سرمایه و هنگام باز بودن نماد بورس انجام نگرفت و اصولا چرا اکنون که شرکت در آستانه سود سازی است اتفاق می افتد ؟

-چه کسانی موفق شدند در قله قیمتی و قبل بسته شدن های طولانی از سهم خارج شوند و با رفتن به بازار پایه اصولا چه گروهی از این وضعیت منتفع می شوند و چه کسانی میتوانند شرکت متحول شده و بهبود یافته را به ثمن بخس صاحب شوند ؟

- آیا سازمان و هیئت محترم پذیرش چنین رویکردی را در قبال همه نمادهای دارای زیان انباشته در پیش گرفته اند یا این که این قرعه فقط نصیب این دو شرکت شده است؟ در اینصورت باید چند نماد را از بورس به بازار پایه بروند؟

-منباب مقایسه شپلی با فلان شرکت که به قول دوستان فقط دارای یک مدیرعامل و سه قلاده سگ و تکه ای بیابان بوده که با مردن یک سگ باید تعدیل منفی بدهد و نماد مذکور باز و خوب هم معامله میشود آیا عزیزان ناظر خواب هستند ؟

متاسفانه اینجانب هرچه به گذشته تا حال اوضاع شرکت و رفتار سازمان می اندیشم در قیاس با سایر نمادها فقط سیاست یک بام و چند هوا میبینم.

مسئولین محترم لطفا ثمره اینهمه زحمت دولت در تامین مالی و حمایت از شرکت و کارگران و سهامداران مظلوم را بر باد ندهید. آگاه باشید با این روش دیگر هیچ فعال بورسی جرات سهامداری نخواهد داشت چون می ترسد یک شبه نماد های بورسی را ببیندید و سرمایه اش را دود کنید.

نماد-بورس.jpgآخر این چگونه مدیریتی است؟

مدیران شرکت پلی اکریل هم بدانند نام افرادی که داخل شرکت آگاهانه یا نا آگاهانه با اهمال و کم کاری در اجابت خواسته های سازمان، موجب این وضعیت شدند به یاد کارکنان و سهامداران خواهد ماند.
ای کاش کل این ماجرا فقط کج سلیقگی باشد... ای کاش...
 
loading...